آیا لباس‌هایتان را به اندازه کافی می‌شویید؟ شاید نه

در مدت زمان کوتاهی لباس‌هایتان با سلول‌های پوستی مرده، روغن پوست، آب دهان و عرق پوشیده می‌شوند. و این برای موجودات خیلی ریز یک بهشت است. آیا به اندازه کافی لباس‌ها و رخت و خواب‌هایتان را می‌شویید؟ آیا از برنامه‌های ضدعفونی ماشین لباس‌شویی استفاده می‌کنید؟ آیا در شستن لباس‌ها از آب گرم استفاده می‌کنید.

این مخلوقات کوچک آن قدر کوچک هستند که با چشم دیده نمی‌شوند، آنها در تخت و خواب شما زندگی و از تکه‌های پوسته مرده تغذیه می‌کنند. آری، شما در تخت و خواب‌تان حشرات خیلی کوچک میکروسکوپی را تغذیه می‌کنید. این مسئله شتستن لباس‌ها و رخت و خواب‌تان را مهم می‌سازد. این زمانی است که شما باید اتاق خواب‌تان را به اتاق شستشو ببرید.

چه موقع باید لباس‌هایتان را بشویید؟

لباسشویی زانوسی

بیشتر مردم، لباس‌هایتان را به اندازه کافی نمی‌شویند یا اگر بشویند به همه جوانب آن توجه  ندارند. یک تحقیق بین ۱۰۰۰ خانواده نشان می‌دهد که فقط ۴۴ درصد، لباس‌هایشان را یک یا دو بار در ماه می‌شویند. تنها ۱۱ درصد هر فصل یک بار و ۵ درصد سالی یک یا دو بار لباس‌هایشان را می‌شویند.

از این رو، پس شما هر چند وقت یک بار و چگونه باید لباس‌هایتان را بشویید؟ خوب، این به شرایطی بستگی دارد.

موسسات بهداشتی می‌گویند که شما بایستی لباس‌ها – و رخت خواب‌تان – را حداقل هر دو هفته یک بار بشویید. البته اگر شما در خواب عرق می‌کنید، یا اینکه اصولا بیشتر عرق می‌کنید، هر هفته باید کار شستشو را انجام دهید.

اگر شما آلرژی دارید، شستن هر هفته‌ای رخت خواب‌تان هم توصیه می‌شود. شما باید آنها را در آبی با حداقل ۵۵ درجه سانتی‌گراد بشوید تا حشرات ریز و میکروب‌ها کشته شوند.

همین‌طور، اگر دارای بیماری مسری هستید، قانون عوض می‌شود. لباس‌ها و دیگر رخت‌خواب‌ها لازم است وقتی حال‌تان بهتر شد عوض و شتسته شوند تا از مواجه‌ی دوباره با بیماری جلوگیری شود. برای شستشو دمای آب باید ۶۰ تا ۶۵ درجه سانتی‌گراد باشد تا میکروب‌ها از بین روند. بنابراین حتما گزینه ضدعفونی را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید. اگر ماشین لباسشویی‌تان دارای گزینه بهداشتی (ضدعفونی) نیست، خشک‌کن را روی بالاترین دمای ممکن قرار دهید. اگر خشک کن ندارید یا اینکه ماشین لباسشویی دارای حالت بهداشتی نیست، دمای آب را بالا ببرید.

بالش‌ها را فراموش نکنید!

آمارهای نشان می‌دهد که بیشتر مردم، خود بالش‌هایشان را اصلا نمی‌شویند و فقط به شستن ملحفه‌ها اکتفاء می‌کنند. در حالی که شاید فکر کنید ملحفه‌ها بالش‌ها را محافظت می‌کنند، در واقع آنها آنقدری که فکر می‌کنید موثر نیستند. عرق، گرد و غبار و پوسته‌های مرده می‌توانند به راحتی از ملحفه‌ها عبور کرده و وارد بالش‌ها شوند. علاوه بر این، شستشو باعث پف کردن و افزایش طول عمرشان می‌شود. بنابراین شستشو با ماشین لباسشویی یک کار برد-برد است.

شما باید هر شش ماه یک بار بالش‌ها را بشویید. اینجا نحوه‌ی شستشوی بالش‌ها با ماشین لباسشویی به طور مفصل توضیح داده شده است.

 

 

از آنجایی که شستن لباس‌ها و رخت‌خواب‌ها به منظور ضدعفونی کردن و از بین بردن میکروب‌ها دارای اهمیت فوق‌العاده‌ایی است باید توجه داشته باشیم که سیستم گرم‌کننده آب لباسشویی به درستی کار می‌کند. در اکثر موارد بخصوص در ماشین‌های لباسشویی قدیمی این قابلیت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. حال اگر سیستم گرم‌کن آب ماشین لباسشویی‌تان دارای نقص بوده و آن طور که باید کار نمی‌کند بهتر است با یک تعمیرکار حرفه‌ایی تماس حاصل فرمایید تا با مراجعه‌ی حضوری نسبت به بررسی و حل مشکل اقدام کند تا بتوانید از حداکثر قابلیت‌های لباسشویی استفاده کنید.

در ماشین لباسشویی که جدید و پیشرفته، امکانات و ویژگی‌های زیادی تعبیه شده است و شما می‌توانید با مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه از آنها استفاده نمایید. یکی از این ویژگی‌ها شستشوی بهداشتی و خشک کردن با استفاده از چرخش خیلی سریع می‌باشد. در چرخش سریع، امکان لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در صورتی که تراز نباشد بالا می‌رود پس می توانید با مطالعه نحوه‌ی تراز کردن ماشین لباسشویی این کار را خودتان انجام دهید. ولی می‌توانید تراز کردن ماشین لباسشویی را به یک تکنسین حرفه‌ای بسپارید تا از عدم لرزش آن حتی در چرخش‌های خیلی سریع مطمئن باشید.

تکنسین‌های گروه پشتیبان سرویس با تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی انواع ماشین‌های لباسشویی آماده پاسخگویی به شما می‌باشند با ما تماس بگیرید یا می‌توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال نمایید تا ما با شما تماس بگیریم که در این صورت از طرف ما ۱۰٪ تخفیف دریافت خواهید کرد.

 

 

نظر شما راجع به این مطلب چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(2 رای, متوسط: 5.00 از 5)
Loading...
0 دیدگاه‌ها

ارسال یک دیدگاه

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
برای ارسال دیدگاه راحت باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *