رفع بوی بد ماشین لباسشویی آموزش جرم گیری لباسشویی

نحوه رفع بوی بد ماشین لباسشویی و طریقه جرم گیری لباسشویی

 بوی بد ماشین لباسشویی

وقتی ماشین لباسشویی بوی بدهد می دهد

شاید شما هم از بوی بد ماشین لباسشویی لباسشویی تان رنج می برید . این یکی از مشکلاتی است که باعث حس وحال بدی نسبت به استفاده از ماشین لباسشویی می شود  اما اگر به یاد داشته باشید از اول ماشین لباسشویی شما همچین مشکلی نداشت و عطر دل انگیز بعد از شستشو همیشه شما را خوشحال می کرد . حال ماشین لباسشویی شما محل تجمع باکتریها و قارچ های بد بو شده هر چه زودتر باید این مشکل بر طرف شود.

اصلا نگران نباشید باهم آن را به صورت روز اول درست میکنیم.

آموزش رفع بوی بد ماشین لباسشویی

اول به این معقوله میپردازیم که چرا ماشین لباسشویی بوی بد می گیرد . چکار کار کرده ایم که ماشین لباسشویی بوی بد گرفت . چرا لباس ها بعد از شستشو بوی بد میگیرد.

چرا ماشین لباسشویی بوی بد گرفته ؟

بوی بد ماشین لباسشویی چندین عوامل دارد

  • به موقع خارج نکردن لباس های شسته شده و ماندن طولانی مدت لباس ها مرطوب داخل محفظه لباسشویی مکان مناسبی برای تولید و رشد قارچ ها و باکتری ها میشود ( حتما توجه داشته باشید تا جای ممکن بعد از شستشوی لباس ها فورا آنها را خارج کنیید و روی بند رخت آویزان کنید )
  • ماندن آب و خشک نکردن شیارهای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بعد اتمام کار لباسشویی ( حدالمقدور بعد از اتمام کار لباسشویی و خارج کردن آنها لابلای لاستک درب لباسشویی را با یک پارچه خشک کنید )

 

جرم گیری ماشین لباسشویی و رفع بوی بد لباسشویی

 

 

  • سریع بستن درب ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار لباسشویی ( توجه کنید بعد از تمام شدن کار لباسشویی حتما چند ساعت درب ماشین لباسشویی را نیمه باز بگذارید تا بخار و رطوبت خارج شود )
  • عدم تمیز کردن جا پودر  ( هر ۳ ماه یک بار جاپودری را بیرون بکشید و کامل بشورید )

 

تمیز کردن جاپودر ماشین لباسشویی جرم گیری لباسشویی

 

  • عدم سرویس مسیر تخلیه و فیلتر ماشین لباسشویی (باید بعد از هر ۱۰ شستشوی ماشین لباسشویی یک بار درب فیلتر تخلیه که در جلو پایین دستگاه وجود دارد را باز کرده و کاملا تمیز کنید )

 

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 

  • عدم سرویس دوره ای یک سال یک بار توسط تعمیر کار لباسشویی ( این سرویس باید توسط تعمیر کار لباسشویی انجام شود چون مجاری در لباسشویی هست و شما نمیتوانید به آن دسترسی داشته باشید )

 

 

حال که متوجه شدیم ماشین لباسشویی ما چگونه بوی بد و آزار دهنده گرفته دیگر باید مواظب باشیم که این اشتباهات را انجام ندهیم .

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را رفع کنیم ؟

تنها راه برای خلاص شدن از بوی بد ماشین لباسشویی استفاده از محلول جرمگیر است که میتوان آن را از فروشگاه ها تهیه کنید و داخل ماشین لباس شویی بریزید و با استفاده از برنامه کتان و بالا ترین درجه آب ۹۰ درجه بگذارید کامل یک بار خالی فقط با همان محلول کار کند . همچنین میتوانید از محلول ترکیبی دست ساز خود یعنی یک ۲ پیمانه سرکه سفید با نیم پیمانه جوش شیرین استفاده کنید

 

 

با پشتیبان سرویس بیشتر بدانید :

 

راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی

 

آموزش نصب و تراز کردن ماشین لباسشویی

 

نظر شما راجع به این مطلب چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(2 رای, متوسط: 4.50 از 5)
Loading...
0 دیدگاه‌ها

ارسال یک دیدگاه

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
برای ارسال دیدگاه راحت باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *