غذا را با کیسه فریزر و نایلون در مایکروفر نگذارید

یکی از سوالاتی که در ذهن بیشتر مردم مطرح می شود این است که آیا می‌شود نانی که داخل کیسه فریزر قرا دارد را برای گرم کردن داخل مایکروفر بگذارند؟ یا اینکه می‌توانند سایر مواد غذایی را برای یخ‌زدایی، پیش از خارج کردن از نایلون درون مایکروفر گرم کنند؟

در پاسخ باید گفت که خیر ولی این در حالی است که بسیاری از خانواده‌ها به هر دلیلی مواد غذایی را از کیسه در نیاورده و داخل مایکروفر می‌گذارند و آن را حرارت می‌دهند.

قرار دادن مواد غذایی با کیسه فریزر درون دستگاه مایکروفر اشکال دارد و برای سلامت افراد مضر است چون امکان دارد در اثر حرارت بسیار زیاد، روی ترکیبات خود نایلون تاثیر منفی بوجود آید و ترکیباتی ایجاد نماید که به مواد غذایی‌ منتقل شود. بنابراین چون دلیل محکم و منطقی برای بی‌ضرر بودن قرار دادن مواد غذایی با نایلون درون مایکروفر وجود ندارد، بهتر است همه افراد مواد غذایی را پیش از قرار دادن در این وسیله، از داخل کیسه فریزر خارج کنند و آنها را درون ظروف مخصوص مایکروفر یا ظرف‌های شیشه‌ای پیرکس بگذارند تا خیالشان راحت باشد که با این کار، سلامت خود را کمتر به خطر می‌اندازند.

نکته یا سوال دیگر این است که آیا امکان دارد مارک یا عکس روی نایلون یا ظروف مخصوص مایکروفر در صورت حرارت، ترکیبات مضری را از خود آزاد کنند و سلامت مواد غذایی‌ را به خطر بیندازند؟

در پاسخ به این سوال، چون امکان چنین فعل‌ و انفعالی در اثر حرارت دیدن مارک‌ها و عکس‌های روی ظروف یا نایلون‌ها که از جنس مرکب و ترکیبات شیمیایی اند، وجود دارد و این فعل و انفعالات می‌توانند روی ماده غذایی تاثیر منفی بگذارند. البته ناگفته نماند که اصل مهم، مناسب بودن ظرفی است که داخل مایکروفر گذاشته می‌شود و اینکه غذا با نایلون درون مایکروفر قرار نگیرد زیرا امکان دارد با قرار دادن انواع گوشت‌ها که مملو از چربی هستند و حتی سبزی‌های تازه‌ای که آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی دارند آنها را به یک خوراکی زیانبار تبدیل کنیم.

با پشتیبان سرویس بیشتر بدانیم…

نظر شما راجع به این مطلب چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(2 رای, متوسط: 5.00 از 5)
Loading...
0 دیدگاه‌ها

ارسال یک دیدگاه

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
برای ارسال دیدگاه راحت باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *