تراز یخچال _ چگونه یخچال را تراز کنیم

چگونه یخچال را تراز کنیم

تراز یخچال _ آیا با یخچال‌تان مشکل دارید؟ شاید این به خاطر تراز نبودن باشد. یاد خواهیم داد که چرا یخچالی که تراز نباشد درست کار نمی‌کند.

وقتی یخچال جدید در آشپزخانه نصب می‌کنید، یکی از کارهایی که قبل از قرار دادن آن در جایش باید انجام دهید، تراز کردن صحیح آن است. با نادیده گرفتن این مرحله بهره‌وری یخچال کم خواهد شد و بعضی مکانیسم‌ها به درستی کار نخواهند کرد.

زمانی که یخچال را تراز می‌کنید، نباید دنبال تراز صددرصد باشید. در واقع، باید کمی به عقب خم باشد، جلوی یخچال کمی بالاتر از پشت آن باشد.

خوشبختانه، در اکثر موارد، تراز کردن کاری سریع و آسان است.

مشکلات یخچالی که درست تراز نشده باشد

یخچالی که درست تراز نشده باشد، ممکن است برای نگهداری مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آنها، تمام وقت کار کند.

یخچال فریزرها با پمپ کردن مایع مخصوصی که سردکننده نامیده می‌شود در یک چرخه کار می‌کنند. که زمانی که گرما را از داخل یخچال گرفته، از حالت گاز به مایع تبدیل می‌شود. در پشت یخچال، این روند معکوس شده و گرما خارج می‌گردد. این پروسه نیاز دارد که یخچال به جلو، عقب، راست و چپ خم نشده باشد. اگر خم شده باشد، سردکننده در لوله‌ها گیر می‌کند، که باعث کارکرد بیشتر پمپ و کاهش بهینه‌گی یخچال می‌شود. ممکن است که حتی متوجه نشوید، اما یخچال خم شده به این معنی است که یخچال‌تان انرژی بیشتری از نیازش مصرف می‌کند.

همچنین، یخ‌ساز ممکن است کارکرد خوبی نداشته باشد و فریزر و کابین اصلی آب‌بندی صحیحی نداشته باشد.

تراز کردن یخچال

برای اجتناب از همه این مشکلات یا رفع مشکل فریزر یا یخ‌ساز، فقط لازم است که تنظمیات سریعی را در پایه‌های جلویی یخچال به ترتیب زیر انجام دهید:

  • شبکه‌ی جلو زیر یخچال را بردارید. عموما شبکه کلیب‌ها با امکان جدا کردن سریع یا چند تا پیچ دارد که باید با شوند. این بسته به مدل یخچال دارد، اگر نفهمید که باید چه کاری برای جداسازی انجام دهید می‌توانید به راهنمای کاربری مراجعه کنید.
  • پشت شبکه، یک پایه قابل تنظیم در هر سمت خواهید دید. همچنین ممکن است غلطک‌هایی هم ببینید. بعضی یخچال‌ها از غلطک‌ها برای تراز کردن استفاده می‌کنند.
    • برای تنظیم ارتفاع پایه‌های تراز، خیلی ساده آن‌ها را بچرخانید. ممکن است به یک نفر احتیاج داده باشد که یخچال را به عقب خم کند تا شما آن‌ها دسترسی داشته باشید. برخی پایه‌ها تراز را می‌توان با استفاده از یک آچار از قسمت بالا تنظیم کرد. معمولا، پیچ‌ها چپ‌گرد هستند، بنابراین اگر پایه‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید جلو یخچال بلند خواهد شد، در حالی که در جهت عکس عقربه‌های ساعت بچرخانید، پایین خواهد آمد.
      • برای یخچال‌هایی که غلطک‌های تنظیم ارتفاع دارند، دنبال یک پیچ تنظیم نزدیک بالا غلطک بگردید. در مدل‌های مختلف فرق می‌کند، ولی اکثرا، اگر با این آچار پیچ را سقف کنید (در جهت عقربه‌های ساعت) جلوی یخچال بالا خواهد آمد و با شل کردن (در جهت عکس عقربه‌های ساعت) آن را پایین خواهد آورد.
  • اگر یخچال‌تان هم پایه و هم غلطک‌ها را داشته باشد، پایه‌ها بایستی به اندازه‌ی کافی بالا برده شوند ، تا وزن یخچال را نگه‌دارند و غلطک‌ها از زمین بلند شوند. اگر این کار را انجام دهید، جلو بالا خواهد رفت. اگر این کار جلو را بیشتر از ۰.۵ اینچ (۱۳ میلی‌متر) بلندتر از عقب بالا می‌برد، کشیدن یخچال از دیوار و بلند کردن پایه‌های تنظیم عقبی را هم بررسی کنید.

تراز کردن یخچال

تراز خوب یخچال

برای اینکه تراز خوبی بدست آورید ممکن است که مجبور باشید این کارها را چندین بار تکرار کنید. یک از راه‌هایی که می‌توانید درست بودن تراز را امتحان کنید این است که در را به آرامی باز کنید، سپس دستگیره را رها کنید. یخچالی که به درستی تراز باشد، در بایستی به نرمی، بدون اینکه نیازی باشد که شما کاری کنید، توسط گرانش بسته خواهد شد.

چپ نسبت راست یخچال باید به طور کامل تراز باشد. جلو نسبت به عقب، زاویه باید حداقل باشد. عموما، تولیدکنندگان توصیه می‌کنند که جلو یخچال به طور تقریبی ۰.۲۵ تا ۰.۵ اینچ (۶ تا ۱۳ میلی‌متر) باید از عقب آن بالاتر باشد. این حالت برای اینکه درها خودشان بسته، و با نیروی کافی بچسبد بدون اینکه کوبیده شود، کافی است.

در آخر، حلقه‌ی ضرب‌گیر یا هر چیزی دیگری که به یخچال مربوط است را برای قفل کردن پایه‌های تنظیم در جایش نصب کنید. اگر یخچال‌تان چنین چیزی ندارد، نگران نباشید، تا زمانی که در یخچال را همیشگی محکم نبندید، پایه‌های از تنظیم خارج نخواهد شد.

اگر برای نصب یخچال فریزری که تازه خریده‌اید و زمانی که برای تعمیرات و سرویس یخچال فریزر یکی از تعمیرکاران حرفه‌ایی پشتیبان سرویس به محل شما مراجعه کرده است، می‌توانید صحت تراز بودن را از همکارن ما درخواست کنید تا در صورت نیاز، آن را به صورت کاملاً حرفه‌ای برایتان انجام دهند تا با اطمینان خاطر از تراز بودن یخچال‌تان را استفاده نمایید.

 

با پشتیبان سرویس بیشتر بدانید :

همه چیزهایی که در مورد خرابی یخچال باید بدانیم

 

آموزش تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید

 

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(3 رای, متوسط: 5٫00 از 5)

Loading...
0 دیدگاه‌ها

ارسال یک دیدگاه

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
برای ارسال دیدگاه راحت باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *