,

نحوه تعویض زغال موتور جاروبرقی

زغال موتور جاروبرقی از گرافیت ساخته شده‌اند که یک رسانای الکتریکی بسیار خوب است. این زغال‌های گرافیتی در رفت‌ و برگشت با کلکتور اصطکاک بسیار کمی ایجاد می‌کنند. بااین‌حال، زغال‌های موتور با گذشت زمان فرسوده می‌شوند. اگر این زغال‌ها کاملاً تخریب شده باشند، موتور به‌طور منقطع کار خواهد کرد، جرقه می‌زند و در نهایت به کلی از کار می‌افتد. اگر موتور جاروبرقی شما به طور صحیح کار نمی‌کند، ممکن است به خاطر زغال‌های فرسوده باشد. اگر شما نیاز به تعویض زغال‌های موتور جاروبرقی خود دارید، خوشحال می‌شوید که بدانید به جای درستی آمده‌اید!

چیزهایی که برای این کار نیاز خواهید داشت:

  • زغال کربنی جدید (دو عدد)
  • پیچ گوشتی

قدم ۱: جارو برقی را از برق بکشید

اول ایمنی! لطفاً قبل از شروع تعمیر اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی را از پریز برق کشیده‌اید.

قدم ۲: موتور جاروبرقی را از محفظه‌اش خارج کنید

در ابتدا، شما باید قسمت بالای جاروبرقی را جدا کنید! حال، بخش نگهداری کابل و پوشش بیرونی را از قسمتی که موتور در آن قرار دارد جدا کنید. برای این کار، تنها نیاز است چند پیچ را باز کنید. سپس، چند پیچ دیگر را هم برای جدا کردن دو قسمت محفظه موتور باز کنید.

قدم ۳: جداکردن زغال‌های قدیمی از موتور

با جداکردن پوشش، حالا شما می‌توانید موتور جاروبرقی را ببینید. اکنون باید دو سیم اتصال‌دهنده را جدا کنید. پس از انجام این کار، دو زغال کربنی که قرار است جایگزین شوند را خواهید دید. برای آسان‌تر کردن کارها، در صورت امکان هرگونه پوشش پلاستیکی را از دسترس دور کنید. (احتمالاً فقط نیاز است آن را با پیچ گوشتی باز کنید) و سپس فقط باید سرپوش براکت‌مانندی را که زغال را در جای خود نگه می‌دارد بردارید.

زغال موتور جاروبرقی

قدم ۴: جایگزین‌کردن زغال موتور جاروبرقی

می‌بینید که زغال‌های موتور در این عکس به‌طور مستقیم وارد قطعه می‌شوند و عمود بر کلکتور قرار می‌گیرند، بنابراین فرقی نمی‌کند که هر یک از آنها را در کدام سمت قرار دهید. بعضی از آنها در واقع با زاویه‌ای وارد می‌شوند. در این گونه از موارد می‌بینید که انتهای این زغال‌ها کمی باریک‌تر شده است. اگر زغال‌های موتور شما هم به این شکل هستند، مطمئن شوید که هر کدام از زغال‌ها را در سمت درست قرار می‌دهید. زغالهای جدید را در جای خود سوار کنید و سرپوش براکت نگهدارنده آن را سر جایش محکم کنید و سر آن را ببندید. سپس، کانکتور را وصل کنید. همیشه هنگامی که این تعمیر را انجام می‌دهید حتما هر دو زغال را هم‌زمان تعویض ‌کنید تا به مرور زمان به طور یکسان فرسوده شوند.

قدم ۵: قطعات جاروبرقی را دوباره سر جایشان بگذارید

تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که موتور را داخل محفظه‌اش قرار دهید و سپس آن را به درستی روی بدنه جاروبرقی جاگذاری کنید. سپس باید این دو قطعه را دوباره با پیچ به هم متصل کنید.

بفرمائید! همه چیز آماده است. شما زغال‌های موتور جاروبرقی خود را تعویض کرده‌اید! حالا می‌توانید با دانستن این نکته که زغال‌های کربنی جارویتان را خودتان تعویض کرده‌اید، کار جارو کشیدن خانه را تمام کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (5,00 از 5 - 6 رای)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *