سه نکته در مورد تمیز کردن ماشین ظرفشویی بوش

تا به حال شده به آشپزخانه‌تان بروید و ناگهان با بوی افتضاحی مواجه شوید؟ این احتمال وجود دارد که بو از ماشین ظرفشویی شما باشد. برای این که این وضعیت تکرار نشود مهم است که ماشین ظرفشویی بوش خود را به صورت دوره‌ای تمیز کنید.

مهم نیست اگر عاشق ظرفشوی بوش خود هستید، اما نمی‌دانید که چطور آن را تمیز کنید! خوشبختانه، فرآیند تمیز کردن فوق العاده ساده است! اگر هم نمی‌دانید ظرفشویی بوش چیست، متوجه خواهید شد چیزی جز یک ماشین ظرفشویی استاندارد نیست. به عنوان مثال، اگر شخصی هستید که به ماشین ظرفشویی بزرگ نیاز ندارد، خرید در ظرفشویی بوش یک انتخاب فوق‌العاده است. بارگیری آسان با حداقل خم شدن، جای کافی برای ظروف بلندتر و انجام سریع و راحت شستشو جزو مزایای این دستگاه است. ضمناً، جمع و جور هم هست و برای افرادی که ظروف کمی دارند عالی است.

بگذارید چند نکته هم برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی BOSCH برایتان بگوییم.

۱. فیلتر را پاک کنید

فیلترهای ظرفشویی به راحتی با غذا و سایر باکتری‌ها مسدود می‌شوند، به همین دلیل، وقتی عزم جزم می‌کنید که ظرفشویی را تمیز کنید فیلترها اولین چیزی هستند که باید به سراغشان بروید.

قبل از شروع، حتماً ماشین ظرفشویی بوش را از برق بکشید تا از وقوع حادثه جلوگیری شود، سبد را بردارید و پنل دسترسی را، که درست بالای فیلتر قرار دارد، بلند کنید. حالا فیلتر را بیرون بکشید و تمیز کنید: می‌توانید آن را زیر شیر آب بگیرید یا در صورت نیاز با استفاده از یک برس کوچک اسکراب هرگونه رسوبی را تمیز کنید. این کار را هر ماه انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که ظرفشویی بوش به درستی کار می‌کند.

۲. بازوی اسپری را تمیز کنید

کشوی پایینی را باز کنید و ردیف پایین را بیرون بیاورید تا بازوی اسپری کاملا قابل دسترسی باشد. تمام آنچه که باید انجام دهید این است که به آرامی بازو را بیرون بیاورید و آن را کاملا تمیز کنید. بازوی اسپری سوراخ‌های کوچکی در امتداد خود دارد، که آب از بین آن پاشیده می‌شود و ظروف را تمیز می‌کند.

اگر هر کدام از این سوراخ‌ها مسدود شده باشند، ظرف‌هایتان کثیف باقی می‌مانند. کافی است بازوی اسپری را زیر شیر آب بگیرید تا هر چیزی که در داخلش پنهان شده از آن خارج شود. بعد از اینکه همه چیز را همان طور که بود سر جایش سوار کردید کار تمیزکردن بازوی اسپری رسماً تمام شده است.

۳. ماشین ظرفشویی را ضد عفونی کنید

سرکه سفید مایعی جادویی است. هم بو زدایی می‌کند هم ضدعفونی. این یعنی شوینده‌ای عالی برای ماشین ظرفشویی کثیف شماست. برای تمیز کردن ظرفشویی بوش یک کاسه پر از سرکه سفید را در وسط ظرفشویی قرار دهید. حالا ماشین را یک بار روی دور معمولی و بدون هیچ ماده پاک‌کننده به کار بیاندازید. سرکه در سراسر ماشین پراکنده می‌شود و ماشین ظرفشویی بو و ظاهر تازه به خود می‌گیرد.

کار بیش از اندازه را کنار بگذارید، با ما تماس بگیرید تا شما را در مورد تعمیر ماشین ظرفشویی بوش راهنمایی راهنمایی کنیم و در صورت نیاز یکی از تعمیرکاران مجرب خود را برای بررسی و تعمیر ماشین ظرفشویی به محل شما بفرستیم.

 

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (4,50 از 5 - 6 رای)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *